В крові драконів Комодо знайшли речовини, що вбивають десятки небезпечних бактерій.
Комодский варан, або комодский дракон - найбільша ящірка на землі, яка виростає до трьох метрів в довжину. Як з'ясували вчені, ці тварини спокійно протистоять десяткам токсичних бактерій, пишеScience Alert.
Нещодавнє дослідження показало, що роти дракони Комодо (Varanus komodoensis) містять до 57 видів небезпечних бактерій. І ось тепер дослідники з'ясували, як ці величезні ящери стали стійкими до наявності таких смертельних ворогів в їхніх ротах.
Команда з Університету Джорджа Мейсона брали кров драконів Комодо і після серії аналізів знайшли в ній сліди катіонних антимікробних пептидів (CAMPS). Ці білкові фрагменти отримують при народженні майже всі живі істоти. Вони є невід'ємною частиною нашої вродженої імунної системи.
"Це та частина вашої імунної системи, що залишає вас в живих протягом двох-трьох тижнів, перш ніж ви зможете створити антитіла до бактеріальної інфекції", - сказав біохімік Монік ван Хек.
Аналіз виявив 48 потенційних пептидів. Після синтезу їх аналогів в лабораторії з'ясувалося, що вісім з цих антимікробних пептидів успішно справляються з супербактеріями, такими наприклад, як синьогнійна паличка і золотистий стафілокок.
"Майбутні зусилля будуть зосереджені на визначенні того, чи є ці пептиди результатом дії патогена, чи містяться в крові всіх ящерів. Також необхідно з'ясувати, чи обмежується цей феномен лише комодскими варанами, або речовини містяться в крові інших видів", - зазначила команда дослідників.
Немає коментарів:
Дописати коментар