Ягоди годжі (тибетський барбарис, китайська дереза, шамбала) – це невеликі плоди дерева дереза, сімейства пасльонових. Пасльонові також включають картоплю, томати, баклажани, перець чилі і інші добре відомі овочі, але всі вони поступаються годжі за кількістю корисних складових.
Склад ягід годжі:
- вітаміни групи В (В1, В2, В3, В6, В12);
- вітамін С (в два рази більше, ніж в цитрусових);
- вітамін Е; германій (використовується для профілактики раку);
- кальцій і калій;
- цинк і мідь;
- марганець, нікель, фосфор;
- кадмій, кобальт, селен, хром;
- каротин (у 20 разів більше, ніж у моркві);
- йод (більше, ніж в гранаті, яблуках і шпинаті);
- амінокислоти;
- моносахариди і полісахариди;
- бетаїн.
Як ягода годжі впливає на організм
Завдяки такому багатому арсеналу вітамінів та мінералів годжі успішно справляється з оздоровленням організму і сприятливо впливає на його органи і системи.
Властивості годжі допомагають в профілактиці і лікуванні:
- хвороби Альцгеймера;
- головного болю і запаморочення;
- підвищеного холестерину;
- високого рівня цукру в крові;
- хвороб очей;
- серцево-судинних захворювань;
- хвороб нирок;
- захворювань печінки і шлунково-кишкового тракту;
- дисбактеріозу;
- хвороб дихальної системи;
- артриту і артрозу, атеросклерозу;
- безсоння і порушень сну;
- порушень пам’яті;
- депресії, апатії і хронічної втоми;
- імпотенції у чоловіків і фригідності у жінок;
- йододефіциту.
Але користь ягід годжі на цьому не закінчується. Вони допомагають боротися з симптомами клімаксу і ПМС, очищають кров, насичують організм вітамінами і мікроелементами, підвищують імунітет, знімають запальні процеси і покращують метаболізм. Все це робить ягоди годжі одним з найкращих продуктів для схуднення (калорійність 253 ккал на 100 г), оздоровлення та антистаріння.
Зверніть увагу! Годжі можуть спровокувати розлад шлунка. Людям з проблемами шлунково-кишкового тракту перед тим, як включити ягоди в свій раціон, краще проконсультуватися у лікаря.
Як їдять ягоди годжі
Ягоди годжі – невід’ємна частина азіатської кухні. Свіжі, сухі або замочені в мигдальному молоці їх часто додають до рису. Також ягоди використовують в китайських супах в поєднанні з куркою або свининою (вітамін С допомагає м’ясу краще засвоюватися), рибою і овочами. Годжі додають в трав’яний чай і навіть готують на їх основі алкогольні напої. У наших краях ягоди часто використовують замість родзинок, додають в каші, салати і кисломолочні продукти.
Зверніть увагу! Ягоди годжі мають тонізуючий ефект, тому, споживати їх краще в першій половині дня, наприклад, на сніданок.
Сніданок з ягодами годжі 50 г граноли або пластівців; 100 г знежиреного йогурту; жменя в’ялених ягід годжі. Що з цим робити, пояснювати не варто. Довіртеся своєму чуттю і просто змішайте усі інгредієнти. От і все, корисний сніданок готовий!
Джерело
Немає коментарів:
Дописати коментар