Для того, щоб відчувати гармонію в житті, потрібно правильно розставляти пріоритети. І часто більше уваги ми приділяємо роботі, а не особистому життю. Але хіба це робить людину по-справжньому щасливою?
Відповідь на це запитання знають вчені, які протягом 75 років слідкували за групою людей від їх студентських років і до самої старості (з 1939 до 2014 рр).
Участь в експерименті взяли 724 чоловіків: 456 з них були бідними і зростали в Бостоні, ще 268 — випускники Гарварду. Вчені проаналізували зразки крові та результати сканування мозку, після чого провели опитування респондентів стосовно показників здоров’я та щастя.
За словами Роберта Уолдінгера, дослідник і професор Гарвардського медичної школи, серед усієї зібраної інформації дуже вирізнялась одна річ — не мало значення, який статус у людини, якщо в неї хороші, теплі, тісні стосунки з іншими, то вона почувалась більш щасливішою та здоровішою.
Виявляється, немає ніякого значення, скільки у вас грошей на рахунку, на яких конференціях ви виступали, який одяг носите і т.д. Щастя та задоволення життям забезпечує відчуття любові.
Зокрема, дослідження показало, що підтримування зв’язків із сім’єю, друзями чи знайомими позитивно впливає на здоров’я людини. Ті, хто почуваються самотньо, частіше скаржаться на самопочуття та раніше вмирають.
За словами Джорджа Вейлланта, психіатра Гарвардського університету, який керував дослідженням з 1972 по 2014 рр., є два важливих елементи: перший — це любов, а другий — відшукати спосіб, який допоможе не відштовхнути цю любов.
Тож наступного разу, коли ви захочете "посидіти" в Facebook замість того, щоб поговорити з присутніми за столом, чи залишитись в офісі після роботи замість того, щоб провести вечір з близькою людиною, чи зайнятись не надто важливою справою в суботу замість того, щоб піти за покупками з сестрою, згадайте слова, написані вище, та спробуйте змінити свій вибір.
Источник
Немає коментарів:
Дописати коментар